Komunikaty

Komunikat organizacyjny w sprawie zawieszenia przyjęć materiałów do badań laboratoryjnych w dniu 13 i 14 sierpnia 2018 r.

W związku z dniem wolnym przypadającym na 15 sierpnia 2018 r.,  uprzejmie informujemy, że w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział  Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału do badań w dniach 13 i 14 sierpnia 2018 r. Wznowienie przyjmowania próbek zgodnie z ustalonym harmonogramem nastąpi z dniem 20 sierpnia 2018 r.

Legioneloza – Wytyczne dla podróżnych przygotowane przez Państwowy Zakład Higieny-Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym, któremu towarzyszy wzmożone przemieszczanie się  podróżnych, Państwowy Zakład Higieny - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie, przygotował dla podróżnych zbiór praktycznych informacji i zaleceń, do których stosowanie się jest sposobem na zminimalizowanie ryzyka zakażenia, a w następstwie zachorowania na legionelozę. Wspomniane wyżej wytyczne udostępniamy w załączonym pliku, zachęcając do zapoznania się z ich treścią szczególnie osoby, do których są adresowane.

Pliki do pobrania
Download this file (Legioneloza - PZH-NIZP.pdf)Legioneloza - PZH-NIZP.pdf

Obowiązek informacyjny jaki spoczywa na podmiotach udostepniających solarium

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku przypomina właścicielom podmiotów świadczących usługi w zakresie  udostępniania solarium o obowiązku umieszczenia w miejscu widocznym dla osoby zamierzającej skorzystać z solarium oraz na wysokości umożliwiającej ich swobodne odczytanie, informacji wskazanej w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium (Dz.U. z 2017 r. poz. 2111). Wzór informacji, o której mowa w przywołanej wyżej ustawie oraz treść informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z solarium, określa załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie umieszczania informacji o zakazie udostępniania solarium osobom, które nie ukończyły 18. roku życia oraz treści informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z solarium (Dz.U. z 2018 r. poz. 275). Oba akty prawne udostępniamy poniżej.

Pliki do pobrania
Download this file (Rozporzadzenie.pdf)Rozporzadzenie.pdf
Download this file (Ustawa.pdf)Ustawa.pdf

Ocena jakości wody w studniach publicznych, zlokalizowanych na terenie miasta Brzesko

W załączonym dokumencie udostępniamy aktualną ocenę jakości wody, pochodzącej ze studni publicznych, usytuowanych na terenie miasta Brzesko. Ocena o jakiej mowa wyżej została dokonana w odniesieniu do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz.  2294).

Pliki do pobrania
Download this file (Studnie publiczne.pdf)Studnie publiczne.pdf

Dopalacze! Wiarygodne informacje o konsekwencjach zdrowotnych jakie powoduje zażywania środków zastępczych

Mając na uwadze odnotowywaną w przekazach medialnych, zwiększoną  liczbą  zatruć  środkami  zastępczymi,  tzw.  dopalaczami oraz pojawiającymi się w obrocie handlowym nowymi substancjami, których działanie jest niebezpieczne dla  zdrowia  i  życia  ich  użytkowników, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku, przypomina, że wiarygodne i aktualne pomoce dydaktyczne w postaci wykładów, opracowań, filmów edukacyjnych, będących materiałami  przygotowanymi przez specjalistów w zakresie powyższej tematyki dostępne są na następujących stronach: http://narkomania.edu.pl/, https://wsse.krakow.pl/page/dopalacze/, http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/,  http://www.zdrowiewciazy.pl/.

Bezpieczne wakacje!

Gdzie uzyskać informacje o warunkach zapewnionych dzieciom w miejscu wypoczynku, tym też na terenie zorganizowanego kąpieliska?,  Jakiego rodzaju szczepienia są obowiązkowe, a jakie rekomendowane dla wybierających się na wakacje w określone miejsca?, Jak uniknąć zatrucia pokarmowego? Na te inne i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pod adresem: https://gis.gov.pl/wypoczynek/patent-na-bezpieczne-wakacje-2018/. Zachęcamy do zapoznania się z udostępnionymi na stronie materiałami.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku z dnia 8 czerwca 2018 r., w sprawie jakości wody pochodzącej z ujęcia wodociągowego, zasilającego budynek użytkowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wojakowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych próbek wody, pobranej w dniu 29.05.2018  r. i w dniu 5.06.2018 r. w punkcie czerpalnym, zlokalizowanym w budynku użytkowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wojakowej i zasilanym z indywidualnego ujęcia wodociągowego szkoły, stwierdzono, że jakość wody w zakresie ocenianych parametrów mikrobiologicznych nie budzi zastrzeżeń w odniesieniu do wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz.  2294). Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie przydatności do spożycia przez ludzi wody pochodzącej z indywidualnego ujęcia wodociągowego, zasilającego  Publiczną Szkołę Podstawową w Wojakowej.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2018  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku