Kampania pt.: „Narkotyki i dopalacze zabijają"

W ślad za informacją przekazaną przez Małopolskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego, informujemy, że z dniem 2 kwietnia 2019 r. ruszyła ogólnopolska kampania pt.: „Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty", która organizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020". Elementem rozpoznawczym i identyfikującym charakter tych działań jest spot filmowy, w którym jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne. Kampania adresowana jest przede wszystkim do młodych ludzi.

W ramach kampanii MSWIA ogłosiło konkurs na MEM internetowy i animację w formacie GIF. Prace mają dotyczyć zapobiegania oraz przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej razembezpieczniej.mswia.gov.pl w zakładce poświęconej kampanii.

Informacje o kampanii oraz materiały edukacyjne są dostępne na stronach:

-       https://wsse.krakow.pl/page/inauguracja-kampanii-narkotyki-i-dopalacze-zabijaja/

-       https://www.facebook.com/wsse.krakow

-       https://twitter.com/krakowwsse

-       http://muw.pl/index.aspx?page=narkotyki

-       https://www.youtube.com/watch?v=Wp-vF27-PPE(spot)

-       https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/

-       http://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/4281,Konkurs.html

-       https://www.facebook.com/koalicjabezpiecznedziecko.

Ponadto na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (http://muw.pl/index.aspx?page=narkotyki) została zamieszczona przykładowa prezentacja skierowana do rodziców i nauczycieli, przedstawiająca stan sanitarny województwa małopolskiego za 2018 r., w tym w obszarze dotyczącym nadzoru nad środkami zastępczymi oraz szereg broszur, ulotek oraz infografik oraz program edukacyjny ,,ARS, czyli jak dbać o miłość?” dotyczącyprofilaktyki używania substancji psychoaktywnych.

Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z treścią przywołanych wyżej materiałów.

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku