„Dzień Dziecka” w Brzesku – Beztroska zabawa połączona z promocją właściwych zachowań i postaw zdrowotnych

Dnia 2 czerwca 2019 r. na terenach obok Krytej Pływalni w Brzesku, odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Burmistrza Brzeska oraz Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dla dzieci przygotowano wiele konkursów, zabaw i warsztatów. Mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, symulatorów gry, zabaw z chustą animacyjną, były przejażdżki na kucyku, milusińscy mogli zwiedzać strażackie i policyjne auta. Było także malowanie twarzy, bańki mydlane, grill, lody, popcorn i przede wszystkim cudowna atmosfera. Dzieci z radością brały udział w warsztatach kulinarnych, plastycznych, języka angielskiego, układania kwiatów, rzeźbiarskich i pierwszej pomocy. Odbywały się także pokazy aut terenowych i zabytkowych.

Obok tych atrakcji swój punkt konsultacyjno-profilaktyczny miała także nasza Stacja. W punkcie zainteresowani mogli uzyskać poradę zdrowotną oraz pobrać ulotki profilaktyczne. Palący mogli także wykonać test na zatrucie organizmu dymem tytoniowym jak również sprawdzić swoją wiedzę profilaktyczną w zmaganiach konkursowych. Najmłodsi kolorowali malowanki i wykonywali swoje rysunki o zdrowym stylu życia. Dla wszystkich uczestników czekały cenne nagrody. Podczas eventu prowadzono także akcję „Jabłko zamiast papierosa”, która zachęcała do zerwania z nałogiem z związku z obchodami Światowego Dnia Bez Papierosa przypadającego na 31 maja. Rozdawano także balony z hasłem „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Dziękujemy firmie Hardwood oraz Domers za sponsorowanie nagród konkursowych.

Moc atrakcji dla dzieci i wspaniała pogoda sprawiły, że we wspólnym świętowaniu wzięły udział tłumy dzieci i rodziców, nie tylko z gminy Brzesko, było także wielu gości z całego powiatu. Na zdjęciach z imprezy - dostępnych po kliknięciu w poniższy obrazek, prezentujemy uchwyconą okiem aparatu fotograficznego atmosferę beztroskiej i spontanicznej zabawy, a w tle – Punkt konsultacyjno-profilaktycznyzorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku.