Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku w sprawie jakości wody dla miejscowości Wola Przemykowska, wydany w dniu 25.02.2020 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody, pobranej w dniu 25 lutego br. w punkcie czerpalnym – punkcie zgodności umiejscowionym w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Przemykowskiej, zasilanym z wodociągu publicznego Wietrzychowice, stwierdzono, że jakość wody w zakresie ocenianego, wcześniej zakwestionowanego parametru fizykochemicznego - mętności, spełnia wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz.  2294 z późn. zm.).

Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie przydatności do spożycia przez ludzi wody dystrybuowanej przez wodociąg publiczny Wietrzychowice w miejscowości Wola Przemykowska, tym też w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Przemykowskiej.

Kontakt

Sekretariat:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum kontaktu: +48 22 25 00 115

> więcej

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku