Akcja „Podziel się krwią” w Brzesku kanwą dla działań promocyjnych przeprowadzonych przez komórkę oświatową brzeskiej Stacji.

Akcja „Podziel się krwią” w Brzesku kanwą dla działań promocyjnych przeprowadzonych przez komórkę oświatową brzeskiej Stacji.

1 sierpnia w ramach kampanii z zakresu promowania honorowego krwiodawstwa – „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Brzeska i okolic mieli możliwość „podzielić się krwią” z potrzebującymi. Akcja ta wpisuje się w kampanię organizowaną już po raz siódmy przez  Grupę Muszkieterów zrzeszającą sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polski Czerwony Krzyż.  Krew można było oddać w specjalnym ambulansie RCKiK, zaparkowanym przy supermarkecie Intermarché (ul. Mickiewicza 2).  Zbiórce krwi towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci pokazów. W kampanii udział wzięli strażacy-ochotnicy z OSP z Łoniowej, którzy prócz nagłaśniania i zachęcania do udziału w akcji, wykonali pokaz instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Swój udział w powyższym przedsięwzięciu zaznaczyli również lokalni propagatorzy idei krwiodawstwa – Przedstawiciele Oddziału Rejonowego PCK w Brzesku i Reprezentant Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Dociekliwi mogli także uzyskać porady w specjalnym punkcie informacyjnym „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”. W przebiegu akcji udało się zebrać 17,1 litra kwi, co stanowi rekordowy wynik na terenie brzeskiego powiatu (dotychczas zorganizowane akcje). Ogółem zarejestrowano 53 ochotników, a ostecznie krew oddało 38 osób. Wśród krwiodawców rozlosowane zostały profesjonalne apteczki samochodowe. Podczas akcji nie zabrakło punktu konsultacyjnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku, która żywym przykładem poparła ideę krwiodawstwa, a także promowała zdrowy styl życia. W naszym punkcie chętni mogli poddać się badaniu na zawartość CO w wydychanym powietrzu, uzyskać porady na temat zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób, a także pobrać ulotki edukacyjne. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Brzeska, co stanowi zachętę dla współorganizatorów aby powyższe przedsięwzięcia wpisać do kalendarza corocznie ponawianych imprez.

 

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku