"Trzymaj formę"

Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” opracowany z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.

Cel główny:

Zwiększenie wiedzy dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie,

Cele szczegółowe:

  • Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka;
  • Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną;
  • Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Założenia ogólne:

Projekty realizowane przez szkoły powinny służyć promocji aktywności fizycznej oraz prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się młodzieży interdyscyplinarne, traktujące problem zdrowego trybu życia całościowo.

Projekty nie mogą być oparte na zakazach i dyskryminować żadnej z grup produktów żywnościowych.

Adresaci programu:

Uczniów szkół gimnazjalnych (klas I-III) oraz szkół podstawowych (klas V-VI).

Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, opracowują najlepsze i najciekawsze metody propagowania zasad zdrowego stylu życia zarówno w szkole i w rodzinie. Program rozpoczęto w roku szkolnym 2006/2007. Obecnie trwa IX edycja, pod hasłem: ,,Rodzino, Trzymaj Formę”.

Koordynator powiatowy programu Barbara Jewiarz
tel. 14 66 30 743
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Sekretariat:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum kontaktu: +48 22 25 00 115

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku