„TOB3CIT (Tobacco Free Cities)"
Odświeżamy nasze miasta

Projekt współfinansowany przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease), we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga, założonej przez Michaela Bloomberga, burmistrza Nowego Jorku, realizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną od 1 października 2011 roku.

Cele główne projektu:

  • wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r., Nr 10, poz. 55 z późn. zm.) poprzez egzekucje zapisów w zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowania stref bezdymnych, prowadzą w ramach nadzoru bieżącego przez funkcjonariuszy Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  • wzmocnienie przestrzegania ustawy poprzez kampanię społeczną informującą o obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu (czynne i bierne palenie.)

Adresaci projektu: osoby dorosłe

Od 1 czerwca do 30 listopada 2012 r. w ramach projektu realizowana była wojewódzka kampanii społeczna „Małopolska wolna od dymu tytoniowego”. Kampania, której głównym celem było wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych dotyczyła edukacji pracodawców, pracowników i klientów zakładu pracy w celu eliminacji zagrożenia dymem tytoniowym w zakładzie pracy.
Projekt zamknięty,. Trwał  do 30.09.2013 r.

Koordynator powiatowy programu Barbara Jewiarz
tel. 14 66 30 743
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Sekretariat:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum kontaktu: +48 22 25 00 115

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku