Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

 

Koordynator powiatowy programu Barbara Jewiarz
tel. 14 66 30 743
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania
Download this file (SPPW - informacja.pdf)SPPW - informacja.pdf

Rozstrzygnięcie konkursu na komiks profilaktyczny

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego  są w trakcie 3-letniej realizacji programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość ?”, który wchodzi w skład projektu współpracy polsko-szwajcarskiej KIK-68 pt. : „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

Mając na względzie, iż ogólnopolski projekt KIK- 68 dotyczy kwestii najistotniejszych z punktu widzenia podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina, wyrażających się w pojęciach: zdrowie, poczucie bezpieczeństwa, szacunek, miłość wolnej od nałogu, a także wpływu uzależnień na zdrowie potomstwa, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku  w celu lokalnego wzmocnienia podstawowego wymiaru projektu zorganizowała konkursna krótką formę komiksową pt. : „Miłość kontra uzależnienie”.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Brzeski, który także ufundował główną nagrodę konkursową w postaci tabletu Samsung Galaxy.

Konkurs wygrała uczennica I klasy technikum Zespołu Szkół w Szczurowej – Karolina Mądrzyk, która opracowała komiks pod tytułem „ Bo miłość wszystko zwycięży”. Mamy nadzieje, że nowe zdobycze techniki pozwolą jej na rozwój zdolności twórczych. A pozostałych adresatów konkursu zmotywują w przyszłości do podejmowania tego typu wyzwań.

Konkurs miał na celu :

- pogłębienie wiedzy młodzieży o uzależnieniach i substancjach psychoaktywnych,

- przedstawienie negatywnych skutków uzależnienia człowieka od substancji psychoaktywnych; z punktu widzenia medycyny, prawa, społeczeństwa, rodziny, względów ekonomicznych,

- promowanie asertywnych postaw wśród młodzież,

- promowanie zachowań  prozdrowotnych.

Konkurs na krótką formę komiksową pt.: „Miłość kontra uzależnienie”

W związku z realizacją przez placówki ponadgimnazjalne programu edukacyjnego ARS, czyli jak dbać o miłość ?, który wchodzi w skład projektu współpracy polsko-szwajcarskiej KIK-68 pt.: Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzeskuserdecznie zaprasza do uczestnictwa w konkursie na krótką formę komiksową pt.:  Miłość kontra uzależnienie. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Brzeski. Konkurs adresowany jest do młodzieży uczęszczającej do szkół biorących udział w projekcie:( ZSP nr 1 w Brzesku; ZS w Czchowie; ZS w Szczurowej; ZSTiO w Łysej Górze; SOSW w Złotej)

Więcej o tej inicjatywie znajdą Państwo w załączonych poniżej dokumentach

"Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu" - Ogólnopolska kampania społeczna

Uprzejmie informujemy, iż w ramach ,,Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną ,,Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Kampania skierowana jest do  kobiet w wieku prokreacyjnym, ciężarnych oraz ich rodzin  i bliskich.  Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych, a także ograniczenie ich stosowania.

 

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Sekretariat:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum kontaktu: +48 22 25 00 115

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku