Rozstrzygnięcie konkursu na komiks profilaktyczny

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego  są w trakcie 3-letniej realizacji programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość ?”, który wchodzi w skład projektu współpracy polsko-szwajcarskiej KIK-68 pt. : „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

Mając na względzie, iż ogólnopolski projekt KIK- 68 dotyczy kwestii najistotniejszych z punktu widzenia podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina, wyrażających się w pojęciach: zdrowie, poczucie bezpieczeństwa, szacunek, miłość wolnej od nałogu, a także wpływu uzależnień na zdrowie potomstwa, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku  w celu lokalnego wzmocnienia podstawowego wymiaru projektu zorganizowała konkursna krótką formę komiksową pt. : „Miłość kontra uzależnienie”.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Brzeski, który także ufundował główną nagrodę konkursową w postaci tabletu Samsung Galaxy.

Konkurs wygrała uczennica I klasy technikum Zespołu Szkół w Szczurowej – Karolina Mądrzyk, która opracowała komiks pod tytułem „ Bo miłość wszystko zwycięży”. Mamy nadzieje, że nowe zdobycze techniki pozwolą jej na rozwój zdolności twórczych. A pozostałych adresatów konkursu zmotywują w przyszłości do podejmowania tego typu wyzwań.

Konkurs miał na celu :

- pogłębienie wiedzy młodzieży o uzależnieniach i substancjach psychoaktywnych,

- przedstawienie negatywnych skutków uzależnienia człowieka od substancji psychoaktywnych; z punktu widzenia medycyny, prawa, społeczeństwa, rodziny, względów ekonomicznych,

- promowanie asertywnych postaw wśród młodzież,

- promowanie zachowań  prozdrowotnych.

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku