Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu

Dnia 31 maja 2015 r. na terenie szkolnego boiska sportowego w Porębie Spytkowskiej odbył się Rodzinny Dzień Dziecka połączony z Obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu. Piknik zorganizowała dyrekcja, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej.

Event wspierali Ochotnicza Straż Pożarna, Policja a także Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku.

Dzieci w duecie z opiekunem brali udział w sportowych rywalizacjach. Konkurencjami były: bieg w slalomie z jajkiem, jazda w slalomie na rowerze, skoki w workach, skakanie na skakance, kręcenie hula hop, przeciąganie liny. Podczas eventu uczniowie szkoły rozdawali ulotki antytytoniowe, a także przypinki zakazu palenia. Odbył się także antynikotynowy quiz wiedzy, w którym zmagały się 3 drużyny w składzie dziecko-rodzic. Podczas eventu Oświata Zdrowotna PSSE w Brzesku wykonywała pomiar stopnia zatrucia organizmu dymem tytoniowym (CO) u palaczy oraz narażonych na działanie dymu tytoniowego. Pielęgniarka szkolna wykonywała pomiar ciśnienia krwi u zainteresowanych. W punkcie można było pobrać : testy sprawdzające stopień uzależnienia od tytoniu, motywacji do zaprzestania palenia oraz inne ulotki profilaktyczne.

 

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku