Szkolenia

Podsumowanie cyklu szkoleń profilaktycznych

Dnia 6 listopada 2015 r.  w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku odbył się cykl szkoleniowy o tematyce uzależnień, poświęcony programom:  „ Czyste Powietrze Wokół Nas” , „Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS ”oraz  „ ARS, czyli jak dbać o miłość”.

W poszczególnych częściach cyklu szkoleniowego udział wzięło 27, 15 i 13 realizatorów, koordynatorów, pedagogów przedszkolnych i szkolnych z terenu powiatu; z placówek, które wyraziły chęć realizacji programów wśród swoich podopiecznych. Na wstępie, wszystkich uczestników szkolenia powitała pani Dorota Żak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku. Pierwszym gościem - prelegentem był: pan Wojciech Jojczyk- psycholog, przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ProMart z siedzibą w Brzesku, przy ul Okocimskiej 2  (www.psycholog-brzesko.pl), który wygłosił wykład w tematyce,co przedszkole może zrobić, by zniwelować niekorzystne skutki uzależnienia w środowisku rodzinnym ?  Kolejnym gościem była przedstawicielka Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku- pani Marzena Lis, która podzieliła się swoimi dobrymi praktykami na temat realizacji programu „Czyste Powietrze Wokół Nas”. W 2 części cyklu, głos zabrała przedstawicielka działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia WSSE w Krakowie: pani Grażyna Przeźmińska, która wygłosiła wyczerpujący wykład na temat „Krajowego programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS . Ostatnim gościem prelegentem był pan Paweł Kamiński –specjalista psychoterapii uzależnień, kierownik Poradni leczenia Uzależnień i Współuzależnień oraz Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień od Alkoholu brzeskiego szpitala, który to otworzył 3 szkolenie z programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” . Pan Paweł Kamiński wygłosił ciekawy wykład pt.: „Latam bezpiecznie - czyli jak przeżyć w dżungli"-  rola substancji psychoaktywnych w życiu człowieka, czy mogę inaczej?

Szkolenie poprowadziła – młodszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE Brzesko – Barbara Jewiarz, która także dokonała podsumowań ubiegłorocznych edycji wszystkich 3 programów oraz przedstawiła wytyczne do obecnych.  W przerwie kawowej prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjnych do szkół. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Materiały szkoleniowe do pobrania:

Podsumowanie cyklu szkoleniowego o tematyce antynikotynowej

W dniu 12 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku odbył się cykl szkoleniowy o tematyce antynikotynowej poświęcony programom: „Nie Pal przy Mnie Proszę” oraz„Znajdź Właściwe Rozwiązanie”.

W szkoleniu udział wzięło 20 realizatorów i koordynatorów szkolnych z terenu powiatu, reprezentujących z placówki, które wyraziły chęć realizacji programów wśród swoich podopiecznych. Na wstępie, wszystkich uczestników szkolenia powitał Dyrektor Stacji - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - Jarosław Foremny.  Pierwszym prelegentem była: lek med. Agata Smołucha - Kierownik Poradni gruźliczej i chorób płuc przy SP ZOZ w Brzesku, która wygłosiła wykład na temat: „Nikotynizm i jego następstwa”. Kolejno głos zabrały przedstawicielki działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia WSSE w Krakowie: Pani Agnieszka Hejmo i Pani Magdalena Droździk, które wygłosiły prezentacje na temat „Promocji zdrowia i profilaktyki w praktyce szkolnej”. Szkolenie poprowadziła Pani Barbara Jewiarz, działająca jednoosobowo w komórce Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w PSSE Brzesko, która także dokonała podsumowania ubiegłorocznych IV edycji programów oraz przedstawiła wytyczne do obecnych. W przerwie kawowej prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjnych do szkół. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Poniżej udostępniamy wygłoszone prezentacje i materiały szkoleniowe:

 

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Sekretariat:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum kontaktu: +48 22 25 00 115

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku