XII Borzęckie Święto Grzyba z Inspekcją Sanitarną promującą zdrowy tryb życia i właściwe zachowania zdrowotne

W dniach 20-21 sierpnia 2016 r. obchodziliśmy XII Borzęckie Święto Grzyba. W tym roku gwiazdorską oprawę stworzyły występy zespołu BRACIA, Rock Symphony – Koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej oraz koncert: Urszula Symfonicznie. Na scenie nie zabrakło również koncertów lokalnych wykonawców, jak także promujących się zespołów tanecznych i sekcji sportowych. W bogatym programie oprócz stałych pozycji, jak Turniej Sołectw czy konkurs na najlepszą potrawę z grzybów, znalazło się wiele dodatkowych atrakcji także dla najmłodszych. Dużo mocnych wrażeń zapewniło wesołe miasteczko.

Między przygotowanymi smakołykami z grzybów przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło punktu konsultacyjno – informacyjnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku, która promowała zdrowy oraz aktywny styl życia. W naszym punkcie zainteresowani „palący” i „bierni palacze” mieli możliwość poddać się badaniu na zawartość CO w wydychanym powietrzu, jak również uzyskać porady jak skutecznie zerwać z nałogiem tytoniowym – wsparte kampanią „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” oraz Programem Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Prowadzono dystrybucję materiałów informujących o: substancjach psychoaktywnych (dopalacze, narkotyki, kampania „Młodość w dobie uzależnień”), prawach kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu oraz roli zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dopełnieniem powyższego było prowadzenie w punkcie poradnictwa z zakresu profilaktyki choroby HIV/AIDS, wsparte kampanią ulotkową. Mimo, iż pogoda pozostawiała wiele do życzenia i na wagę złota były kalosze, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co mogą Państwo stwierdzić zapoznając się z relacja zdjęciową jaką zamieszczamy poniżej.

 

Kontakt

Sekretariat:
tel. (+48 14) 66-30-743
fax (+48 14) 68-63-310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku